DOVO doet zichzelf te kort tegen Voorschoten '97
- Details
- Categorie: Wedstrijden
- Aangemaakt op zondag, 11 december 2011 20:40
- Gepubliceerd op zondag, 11 december 2011 20:40
- Geschreven door Verslag vvdovo.nl
- Hits: 547
In een duel, waarin DOVO het spel bijna de hele wedstrijd dicteerde, heeft Voorschoten’97 in de aanloop naar de feestdagen nu al voor een lichte kater gezorgd. In de slotminuut gaf DOVO een bijna zekere overwinning uit handen. De winterstop breekt hierdoor aan met een overigens verdienstelijke 7e plaats op de ranglijst.
Na de vorige week in de slotfase weggekaapte overwinning in Bennekom begon DOVO vol vertrouwen aan het duel tegen het tot dusver voor DOVO nog onbeschreven Voorschoten’97. Al vanaf de aftrap stond het bol van spectaculaire momenten. In de eerste minuut was het al oppassen geblazen, toen een vrije trap van de gasten vanaf de rand van de zestien voor veel onrust zorgde. Met veel kunst en vliegwerk kon Gerben Jan Ruizendaal Voorschoten’97 van het openingsdoelpunt afhouden. Nog geen 60 seconden later kreeg Kevin Heideveld, na hard werken van Daniël Kops, aan de andere kant een grote kans om te scoren, maar hij miste helaas. Heideveld bracht kort daarna Kops in stelling, maar van dichtbij kon een Voorschotense verdediger nog redding brengen.In de zevende minuut leidde een slippertje van Nick Mulder tot een kans voor Voorschoten’97. Bas Mourits kreeg de bal echter niet goed onder controle en schoot huizenhoog over. Weer een minuut later onderschepte Kevin Heideveld een breedtepass en kon hij op snelheid, met Daniël Kops naast zich, het vijandelijke doel opzoeken. Zijn vroege schot was echter te druistig. Maar in de 10e minuut kwam DOVO dan toch op voorsprong. Daniël Kops schudde zeer behendig een tweetal tegenstanders van zich af en liet daarna ook doelman Matthijs Keemink kansloos achter (1-0). Een verdiende voorsprong na een wervelende start.
Voorschoten’97, dat verzorgd voetbal speelde, was even onder de indruk van DOVO’s vroege openingstreffer. De thuisploeg bezondigde zich echter nog wel eens aan slordigheden en liet ook de ruimtes te groot. Plotsklaps kwam de ploeg terug in de wedstrijd. Rechtsbuiten Bas Mourits schudde Tom Gesgarz van zich af en verraste met zijn harde schot Gerben Jan Ruizendaal in de korte hoek, waardoor de stand weer in evenwicht was (1-1).
DOVO had vervolgens ook wat tijd nodig om te herstellen van deze tegenslag, maar pakte vooral dankzij Daniël Kops de strijd weer op. Na bijna een half uur spelen werd hij uitstekend gelanceerd, maar zijn inzet verdween via een tegenstander naast het doel. Tien minuten later toonde hij opnieuw zijn gretigheid, maar nu was het de doelman van Voorschoten’97 die hem de weg versperde. De scheidsrechter beoordeelde de duikeling van Daniël als een schwalbe en trok een gele kaart, wat tot het nodige onbegrip leidde. Vlak voor rust was José Spenrath nog ongelukkiger. Op zeer explosieve wijze zette hij met de bal aan de voet een sprint naar voren in, maar zeeg na een tiental meters krimpend ter aarde. De waarschijnlijk hierdoor aan zijn lies geblesseerde verdediger kon de wedstrijd niet meer hervatten en werd vervangen door Rick de Koning.
In de rust bleek Daniël Kops ook niet fit genoeg meer om aan de tweede helft te beginnen, waardoor DOVO’s jonge talent Donovan Rijlaarsdam de gelegenheid kreeg zijn kunnen te tonen. En dat liet hij ook zien. Het leverde hem en DOVO zelfs een doelpunt op. Na goed doorzetten kwam hij via een combinatie met Yannick Cornelisz de rechterkant van het strafschopgebied binnen en schoof de bal onhoudbaar in de verste hoek (2-1). De voorsprong was meer dan verdiend en had nog groter kunnen worden als een hard schot van Yannick Cornelisz niet via de vuisten van Matthijs Keemink uit het doel geranseld was. DOVO bleef de wedstrijd dicteren en was bijna voortdurend op de helft van Voorschoten’97 te vinden, maar speelde te onrustig.
Toch bleef het oppassen geblazen, met zo'n minimale marge. Zo kregen de gasten een enorme kans, na een slim genomen vrije trap, maar Gerben Jan Ruizendaal kon vervolgens de kopbal van dichtbij ternauwernood keren. Kevin Heideveld had de wedstrijd definitief in het slot kunnen gooien na een voorzet van Colin Broers, maar voor open doel vergat hij de bal binnen te schieten.
Het venijn zat zoals zo vaak in de staart. Een hoge bal afgevuurd van vanaf de eigen helft van Voorschoten’97 zorgde voor de nodige onrust in de verdediging van DOVO, maar kon uiteindelijk nog toch hoekschop worden verwerkt. Het bleek echter uitstel van executie te zijn. De eerste hoekschop kon nog met moeite worden weggewerkt, maar leidde tot een tweede. Die kwam op het hoofd terecht van Niels Hogewoning, waarna de bal in een kluwen van spelers over de doellijn verdween (2-2). Zijn niet meer verwachte treffer bezorgde DOVO een geweldige kater, die in de nog resterende twee speelminuten niet meer kon worden weggewerkt.
Halverwege de competitie mag DOVO terugkijken op een geslaagde rentree in de hoofdklasse. De zevende plaats geeft een juiste afspiegeling van de gespeelde wedstrijden weer. Daarin wisselden goede en minder goede optredens elkaar af. De jonge ploeg begint echter wel stabiliteit te vertonen en dat geeft vertrouwen voor de tweede helft van het seizoen.





